DOTAZ   ODPOVĚĎ
Od kdy existuje občanské sdružení BALBUTIK?
  Sdružení bylo založeno v listopadu roku 2009. Neoficiálně se skupina schází už od roku 2006.
Kdo jsou členové OS Balbutik?
  Převážně se jedná o dospělé balbutiky z Prahy i z jiných měst (15-30 roků, většina jsou studenti VŠ).
Jaké jsou cíle tohoto sdružení?
  Naším cílem je sdružovat balbutiky z Prahy a okolí a spojit své síly v boji s koktavostí. Dále máme v plánu spolupracovat s dalšími obdobnými skupinami, účastnit se konferencí a pořádat nejrůznější akce a setkání.
Můžu přijít na sraz, i když nejsem členem sdružení?   Ano! Na naše srazy může přijít kdokoliv.

Je sdružení vedeno odborníky, například logopedy?

 

Ne, jedná se o svépomocné sdružení balbutiků. Základním principem sdružení je, že spojíme síly proti našemu společnému problému. Koktání je sociální problém, a proto se také musí vyřešit ve společnosti lidí. Spolupráci s odborníky se ale vůbec nebráníme.

Kdo se může stát členem sdružení?   Kdokoliv, kdo má zájem a přijde alespoň na jeden sraz skupiny.
Platí se členské příspěvky?   Od každého člena se bude vybírat symbolický poplatek cca 50 Kč ročně, aby se pokryly náklady na webové stránky.
Proč se stát členem sdružení?   Členové se mohou aktivně podílet na vytváření programu sdružení, mohou psát články na těchto stránkách a dále mohou například využít skype kontakty na lidi ze zpřátelené skupiny belgických balbutiků.
Jak probíhá sraz?   Srazy probíhají většinou v nějaké klidné kavárně. Během srazu se bavíme o především koktání ale i o jiných věcech, v malých kroužcích nebo všichni dohromady. Není to řízená skupinová terapie, jde hlavně o to si beze strachu a co nejvíc popovídat, každý dostane šanci k mluvení podle své chuti. Část srazu zkoušíme také různá řízená cvičení na konverzaci.